Pobyt w największej wsi w Polsce u stóp gór

Nietuzinkowe miejsca przyciągają turystów żądnych wrażeń, dla których tradycyjne, popularne miejsca nie są już atrakcyjne. Sposobów na odnalezienie takich nietuzinkowych noclegów jest wiele. Jednym z nich jest między innymi nasz hotel. Domek Zawoja wziął swoją nazwę do największej wsi w Polsce. Zawoje to największa polska miejscowość mająca status wsi. Cudownie położona u stóp Babiej Góry, stanowi doskonałe miejsce wypadowe dla górskich wędrówek czy narciarskich szaleństw. Nasz hotel chce pokazać, że nie tylko Zakopane może pochwalić się własną, ludową tradycją. Zawoja jest nią przesiąknięta, a my staramy się nie tylko zachować tradycję, ale także przybliżać ją naszym gościom na wiele różnych sposobów.

 

Cserkeszölö, czyli Węgry po węgiersku

Cserkeszölö to miejscowość i gmina wypoczynkowa na Węgrzech, która ma wiele wspólnego z Zawoją, jest także zagranicznym partnerem Zawoi. Turystyczna osada położona w niedużej odległości od Budapesztu. Przez Polaków mało znana, natomiast chętnie odwiedzana przez Węgrów. Szczególnie dzięki wspaniałym basenom termalnym znajdującym się w tamtych okolicach. Idealne miejsce dla osób szukających urlopu w ciszy i spokoju, na łonie natury a jednocześnie z lampką pysznego węgierskiego wina oraz relaksującą kąpielą w gorących źródłach. Wspaniałe miejsce zarówno na pobyt latem, jak i zimą.

 

Bawaria śladem wielkich zamków

Kolejnym mniej popularny regionem odwiedzany przez Polaków jest Bawaria. Ta leżąca na granicy austriacko – słowacko – szwajcarskiej niemiecka kraina pełna jest okazałych zamków i zachwycających widoków. To właśnie tutaj znajduje się zamek, który stał się inspiracją dla logo Disneya – Zamek Neuschwanstein. W Bawarii więcej jest bajkowych miejsc. Przykładem może być miasteczko Rothenburg, gdzie zdecydowanie warto zadbać o miejsce noclegowe. By przechadzając się tamtejszymi uliczkami o każdej porze dnia poczuć się jak w krainie baśni. Dorosłych z pewnością ucieszy informacja, że to właśnie w Bawarii odbywa się coroczny Oktoberfest będący najbardziej znanym na świecie festiwalem piwa.